Justyna Matuszak-Leśny, LL.M.

Partner, radca prawny

Jest ekspertem z zakresu prawa nowych technologii z ponad 10-letnim doświadczeniem. Realizuje projekty związane z prawną ochroną informacji (danych osobowych, tajemnic zawodowych, tajemnicy przedsiębiorstwa). Zrealizowała ponad 100 audytów bezpieczeństwa informacji. Prowadzi projekty wdrożenia RODO.

Pełni obowiązki Administratora Bezpieczeństwa Informacji w kilku firmach m.in. New Media Ventures Sp. z o. o., Eracent Polska Sp. z o. o. oraz w Liber Finance Sp. z o. o.

Doradza również w zakresie prawa autorskiego, nieuczciwej konkurencji oraz IT. W zakresie swojej specjalizacji posiada wieloletnie doświadczenie w prawnej obsłudze firm z branży farmaceutycznej, finansowej, w tym fintech, kreatywnej oraz firm produkujących software.

Założycielka kancelarii e|s|b w Warszawie oraz Partner e|s|b Rechtsanwälte Emmert Buecking Speichert Matuszak-Leśny Partnerschaftsgesellschaft mit beschränkter Berufshaftung z siedzibą w Stuttgarcie.

Absolwentka Uczelni Łazarskiego. Odbyła aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, następnie zakończoną egzaminem adwokackim przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Poznaniu. Absolwentka Studium Prawa Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów LL.M. o specjalizacji Informationsrecht na Uniwersytecie Henrich-Heine w Duesseldorfie. Uczestniczka Strumienia DLT i Walut Cyfrowych przy Ministerstwie Cyfryzacji jak również Centrum Technologii Blockchain przy Uczelni Łazarskiego. Doktorantka w Szkole Głównej Handlowej.

Autorka publikacji z zakresu prawa nowych technologii, w tym danych osobowych, prawa autorskiego i technologii blockchain.

Pracuje w języku niemieckim i angielskim.